Fenomény sveta

idú do sveta

Slovenský produkt Fenomény sveta, ktorý priniesol inováciu do vzdelávacieho systému na Slovensku, ide do sveta

Londýn, 21. január 2020

Vyše 800 zapojených škôl, fantastické odozvy nielen od učiteľov, ale najmä od žiakov a túžba zmeniť spôsob vzdelávania na Slovensku. To je len pár prívlastkov unikátneho produktu Fenomény sveta, ktorý spoločnosti AGEMSOFT a BBC Worldwide Learning oficiálne uvádzajú pod názvom World Phenomena na globálny trh.

„Pre predstavenie produktu World Phenomena sme si vybrali najväčší európsky veľtrh vzdelávacích technológií Bett Show 2020, ktorý prebieha od 22. do 25. januára na výstavisku ExCel v Londýne. Asi netreba podotýkať, že je to výnimočný  úspech, z ktorého máme obrovskú radosť. Je to ďalší dôkaz o tom, že aj na Slovensku vznikajú inovatívne produkty s globálnym potenciálom.“, hovorí Ján Trubač, predseda predstavenstva spoločnosti AGEMSOFT.

Čo sa týka samotného veľtrhu Bett Show, zúčastní sa ho viac ako 800 popredných spoločností, 103 EdTech startupov a viac ako 34 000 návštevníkov. Ľudia z viac ako 146 krajín z globálnej vzdelávacej komunity sa stretnú, aby sa navzájom inšpirovali, zoznámili sa s technológiami a inováciami, ktoré posúvajú hranice moderného vzdelávania a diskutovali o jeho budúcnosti.

Fenomény sveta pozostávajú zo siedmich tém – produktov: Voda, Vzduch, Slnko, Kultúra, Komunikácia, Človek, Peniaze, ktoré učiteľom ponúkajú moderný spôsob výučby  zážitkového vyučovania s dôrazom na rozvoj zručností pre 21. storočie. Produkt je určený žiakom na 2. stupni základných škôl a prvým štyrom ročníkom na osemročných gymnáziách. Zameriava sa na tzv. medzipredmetovú výučbu. Počas školského roka 2018/2019 si učenie s Fenoménmi sveta vyskúšalo vyše 800 slovenských škôl, pričom viacero škôl zaviedlo Fenomény sveta ako nový školský predmet. Až 94 % učiteľov potvrdilo, že Fenomény sveta rozvíjajú kreativitu, tímovú spoluprácu a kritické myslenie. Fenomény sveta obsahujú viac ako 2 000 interaktívnych aktivít a 600 vzdelávacích videí od BBC Learning.

Ján Trubač dodáva: „Už 20 rokov pôsobíme na trhu digitálneho vzdelávania v strednej Európe, kde naše produkty používajú tisíce škôl, desiatky tisíc učiteľov a státisíce žiakov a ich rodičov. Teší nás, že naše partnerstvo s BBC vytvorilo jedinečné riešenie World Phenomena, ktoré uvádzame na svetový trh. Cieľom World Phenomena je inšpirovať učiteľov, aby zmysluplne implementovali digitálne technológie do vzdelávania, predstaviť najnovšie trendy vo vzdelávaní a ponúknuť moderné vzdelávacie materiály, ktoré sa môžu prispôsobiť akýmkoľvek národným učebným osnovám. Učitelia môžu uplatňovať inovatívne metódy v praxi tak, ako vo Fínsku. Produkt World Phenomena je pripravený na licencovanie pre trhy Európy, Afriky, USA a Ázie.“

Kara Iaconis, viceprezidentka pre predaj a marketing spoločnosti BBC, hovorí: „Prečo sa svetovo renomovaná organizácia ako BBC Learning rozhodla spolupracovať s AGEMSOFT pri výrobe tohto vzdelávacieho materiálu? Po stretnutí s ľuďmi z AGEMSOFT sme pochopili ich ciele a perspektívu, ako by mohlo digitálne vzdelávanie vyzerať. Sme presvedčení, že naša videoknižnica sa dá úspešne použiť na vytvorenie kvalitného vzdelávacieho produktu, ktorý je možné použiť v akomkoľvek vzdelávacom systéme. Po tom, čo sme videli materiál, sme si boli istí, že sme urobili správne rozhodnutie.“

Viac informácií o produkte Fenomény sveta a moderných trendoch vo vzdelávaní: www.fenomenysveta.sk, www.worldphenomena.eu

O BBC Worldwide Learning

Viac ako 75 rokov nás zvukový a obrazový obsah BBC bavil a vzdelával, informoval a inšpiroval. Dnes je archív BBC jedným z najväčších na svete a zahŕňa množstvo materiálov vrátane exkluzívnych rozhovorov s tisíckami osobností a pokrýva významné historické udalosti už od roku 1928, ktoré nikde inde nenájdete.
Dopyt po digitálnom videu v triede dramaticky rastie vo všetkých predmetoch, od umenia po vedu, od literatúry po svetové jazyky, od histórie až po ekonómiu. V BBC Worldwide Learning pomáhame priekopníkom novej digitálnej reality – svetu, v ktorom sú učebnice a vzdelávacie programy vylepšované digitálnymi médiami, aby stimulovali vzdelávanie. https://www.bbcstudioslearning.com/index.html

O AGEMSOFT

AGEMSOFT je spoločnosť s viac ako 20-ročnými skúsenosťami v oblasti digitálneho vzdelávania, ktorá pracuje s tisíckami učiteľov a škôl. Je najväčším poskytovateľom digitálneho obsahu pre Ministerstvo školstva SR. Jeho digitálne vzdelávanie pokrýva školy od materských, cez základné až po stredné. Naši partneri: BBC Worldwide Learning, Ministerstvo školstva SR, Atos, Samsung, Raiffeisen Bank, EDULAB, IBM, Microsoft, Slovak Telekom, Sanoma Learning, British Council a ďalšie. www.agemsoft.sk.

Kontakt

AGEMSOFT, Rigeleho 1, 811 02 Bratislava

+421 2 321 99 120
info@agemsoft.sk
YouTube kanál